RS/WA
A.net/WA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Riverside High School Track & Field and Cross Country - Chattaroy, Washington
you RUN the place
4120 East Deer Park-milan Rd., Chattaroy, Washington, 99003, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Angelo Ferraro
Photos (
0
)
View
Videos (
2
)
View
News (
4
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2013 / 2014 - (3 articles)
2014 / 2015 - (1 articles)
All News
Search
2014 Results - Pasco Invitational
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 19th 2014, 4:28pm
Comments
Pasco Invitational
- Apr 19, 2014
Pasco High School, 1108 North Tenth Ave., Pasco, WA, US, 99301
« Filter Results by Team: »
A.C. Davis
Asotin
Auburn Mountainview
Bellingham
Bethel
Bishop Blanchet
Bothell
Bremerton
Capital
Central Valley
Chelan
Cheney
Chewelah
Chiawana
Clarkston
Coeur D'Alene
Colfax
Columbia-Burbank
Colville
Connell
Deer Park
DeSales
East Valley-Spokane
East Valley-Yak
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
Ephrata
Fife
Foster
Freeman
Gonzaga Prep
Hanford
Hazen
Ingraham
Joel Ferris
Juanita
Kamiakin
Kennedy
Kennewick
Kentlake
Kentridge
Kentwood
Kettle Falls
Kingston
Kiona Benton
Kittitas
Lake City
Lake Stevens
Lakeside
Lakeside
Lakewood
LaSalle
Lewis and Clark
Lewiston
Lindbergh
Logos
Mansfield
Mead
Medical Lake
Morton White Pass
Moscow
Moses Lake
Mt Si
Mt Spokane
Nathan Hale
North Beach
North Central
North Thurston
Northwest
NW Christian-Lacey
Olympic HS
Othello
Pasco
Peninsula
Post Falls
Prosser
Pullman
R A Long
Riverside
Riverside Christian
Rogers-Spokane
Roosevelt
Sandpoint
Selah
Shadle Park
Southridge
Spanaway Lake
St George's
St Maries
Sunnyside
Tacoma Baptist
Timberlake
Todd Beamer
Union
University
W F West
Waitsburg-Prescott
Walla Walla
Wapato
Wenatchee
West Valley-Spokane
West Valley-Yakima
White River
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
Mile
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
Distance Medley
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
Mile
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
Distance Medley
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Zachary
12
Olympic HS
10.67
nwi
1
10
2
Green, Jonathan
12
Ephrata
10.68
nwi
1
8
3
Kelly, Ben
12
Hanford
10.69
nwi
1
6
4
VanAssche, Jeremy
12
Eastmont
10.87
nwi
1
5
5
Mathews, Jonah
11
Fife
11.02
nwi
1
4
6
Young, Christian
11
Pasco
11.04
nwi
1
3
7
Burt, Brian
12
Eastmont
11.05
nwi
1
2
8
Dickey, Josh
10
Lakewood
11.15
nwi
1
1
9
Winfrey, Khalil
10
Rogers-Spokane
11.17
nwi
1
10
Johnson, Tellas
11
Medical Lake
11.21
nwi
1
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Green, Jonathan
12
Ephrata
21.87
-3.6
1
10
2
Kelly, Ben
12
Hanford
22.01
-3.6
1
8
3
Smith, Zachary
12
Olympic HS
22.37
-3.6
1
6
4
VanAssche, Jeremy
12
Eastmont
22.68
-3.6
1
5
5
Young, Christian
11
Pasco
22.85
-3.6
1
4
6
Croson, Ryan
11
Bothell
22.88
-3.6
1
3
7
Gardner, Ethan
11
Walla Walla
22.89
-3.6
1
2
8
Dorton, Dre'Sonte
11
Chiawana
22.97
-3.6
1
1
9
Winfrey, Khalil
10
Rogers-Spokane
22.99
-3.6
1
10
Mathews, Jonah
11
Fife
23.15
-3.6
1
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Elmore, Jaleel
10
Olympic HS
49.66
5
10
2
Young, Christian
11
Pasco
50.09
5
8
3
Edwards, Austin
12
Bethel
50.54
4
6
4
Lovercamp, Reid
11
Wenatchee
51.08
4
5
5
Cook, Joey
10
Moscow
51.10
4
4
6
Larson, Jack
11
Kingston
51.27
4
3
7
Axtell, Max
12
Freeman
51.38
3
2
8
Gonzales, Clay
12
Southridge
51.40
5
1
9
Cowan, Jason
12
Kennedy
51.44
5
10
Bloom, Sam
11
Joel Ferris
51.65
4
11
Ruiz, Cortez
11
Chiawana
51.78
5
12
Krantz, Jacob
11
Mt Spokane
52.14
3
13
Sather, Colton
12
Bothell
52.15
2
14
Hostetler, Jacob
12
Ingraham
52.19
5
15
McLaughlin, Justin
12
Mt Si
52.58
2
16
Lubin, Kerson
12
Todd Beamer
52.61
5
17
Kitchens, Austin
12
Hanford
52.64
4
18
Gartrell, Kirk
12
Riverside Christ
52.70
3
19
Ulrich, Jake
9
Eastmont
52.86
3
20
Hunt, Tyler
12
Kentridge
53.07
1
21
Evans, Justin
10
Walla Walla
53.14
2
22
Cortes, Juan
12
Wapato
53.15
4
23
Kennaly, Mark
10
Sandpoint
53.28
2
24
Corey, John
12
Peninsula
53.38
3
25
Sayegh, Jamie
12
Bellingham
53.43
1
26
Sharp, Kempton
10
Lewiston
53.64
1
27
Duvall, Dante
11
Ellensburg
53.69
2
28
Yaws, Jordan
12
Riverside
53.70
5
29
Smith, Calvin
11
Eisenhower
53.71
2
30
Hubbard, Evan
12
Lake Stevens
53.90
1
31
McKenzie, Kirk
11
Lake City
53.93
1
32
Tecca, Jorge
11
Central Valley
53.96
2
33
Rose, Brandon
12
Rogers-Spokane
54.49
1
34
Collins, Kenny
11
Lewis and Clark
54.98
3
35
Waxman, Eli
10
Gonzaga Prep
55.05
1
36
Corean, Austin
12
Colfax
55.06
3
37
Scrimsher, Adam
12
Kamiakin
55.13
2
38
Lindsey, Walker
12
Juanita
56.89
1
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Finney, Jake
11
Lake City
1:55.42
3
10
2
Cook, Jerry
12
Moscow
1:55.50
3
8
3
Ryan, Paul
11
Logos
1:56.86
3
6
4
Jasperson, James
12
North Thurston
1:57.51
3
5
5
Roux, Malcolm
11
Roosevelt
1:57.85
3
4
6
Hoerner, Frankie
12
Gonzaga Prep
1:57.87
3
3
7
Wallace, Noah
9
Lake Stevens
1:58.30
2
2
8
Wiberg, Zach
11
Capital
1:59.21
2
1
9
Cook, Seth
12
Hanford
1:59.32
3
10
Christianson, Brent
12
Kamiakin
1:59.47
2
11
Burgstahler, Matthew
12
Sandpoint
1:59.94
3
12
Pedersen, Casey
12
East Valley-Spok
2:00.10
1
13
Jex, Austin
11
Todd Beamer
2:00.12
2
14
Miranne, Patrick
11
University
2:00.26
2
15
Teigen, Chandler
11
Asotin
2:00.40
3
16
Manley, Kellen
12
Bishop Blanchet
2:00.42
2
17
Vandenberg, Jacob
12
Mt Spokane
2:00.64
2
18
Conway, David
12
Coeur D'Alene
2:01.15
1
19
Cranshaw, Dominic
11
Joel Ferris
2:01.59
2
20
Nading, Dustin
11
R A Long
2:01.65
2
21
Owens, Logan
12
Riverside
2:01.86
3
22
Stewart, Spencer
10
Eisenhower
2:01.99
2
23
Heintz, Stephen
11
Central Valley
2:02.09
1
23
Kells, Noah
10
Juanita
2:02.09
3
25
Vargas, Jesus
11
Hazen
2:02.15
2
26
Maguire, Simon
12
Bellingham
2:02.34
2
27
McKinney, Sean
12
Nathan Hale
2:02.72
2
28
Pryor, Richard
11
West Valley-Yaki
2:03.24
1
29
Lopez, Roberto
10
Rogers-Spokane
2:03.68
1
30
Turnbull, Brice
12
Ephrata
2:03.83
3
31
Medellin, Will
10
Mead
2:04.71
1
32
Stokes, Jackson
9
Mt Si
2:04.76
1
33
Lindell, Bret
12
Eastmont
2:05.18
2
34
Conklin, Austin
11
Wenatchee
2:05.52
1
35
Cheema, Robin
12
Kentwood
2:05.76
3
36
Zachman, Steven
11
Cheney
2:06.00
1
37
Fix, John
12
West Valley-Spok
2:07.07
1
38
Reed, Oliver
12
North Central
2:07.18
3
39
Russell, Luke
12
Kentridge
2:07.46
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Levora, Sam
12
Sandpoint
4:17.86
1
6
2
Teigen, Chandler
11
Asotin
4:20.36
1
4
3
Glade, Cameron
11
Kamiakin
4:22.52
1
3
4
Jex, Austin
11
Todd Beamer
4:26.79
1
2
5
Cossette, Liem
11
Joel Ferris
4:27.79
1
1
6
Simpson, Hunter
10
University
4:27.92
1
7
Martin, Sam
12
Wenatchee
4:28.31
1
8
Pinkelman, Killian
11
Lakeside
4:28.40
1
9
Schilter, Luke
9
NW Christian-Lac
4:29.01
1
10
Jensen, Spencer
11
Central Valley
4:30.33
1
11
Vanos, Nathan
10
St George's
4:30.53
1
12
Zachman, Steven
11
Cheney
4:30.63
1
13
Dressel, Hayden
9
Mt Spokane
4:30.93
1
14
Lowe, Grayson
12
Capital
4:32.53
1
15
Brant, Tyler
12
Mead
4:34.31
1
16
Ovnicek, Skylar
11
West Valley-Spok
4:34.80
1
17
Kells, Noah
10
Juanita
4:37.71
1
18
Kosinski, Nick
11
Bishop Blanchet
4:43.04
1
19
Storey, Eric
12
Moscow
4:44.71
1
20
Thien, David
11
Chiawana
4:44.99
1
21
Bottcher, Ben
12
Ellensburg
4:46.89
1
22
Griffin, John
12
Kingston
4:48.67
1
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Stuart
11
Nathan Hale
4:14.21
1
10
2
Dressel, John
11
Mt Spokane
4:14.66
1
8
3
Schreiber, Drew
12
Eisenhower
4:15.70
1
6
4
Ryan, Paul
11
Logos
4:15.71
1
5
5
Kraal, Garrett
12
Kamiakin
4:16.61
1
4
6
Christman, Cole
11
Wenatchee
4:17.15
1
3
7
Barringer, Charlie
11
Bothell
4:17.16
1
2
8
Little, Kyler
11
Lake City
4:17.64
1
1
9
Cook, Jerry
12
Moscow
4:18.84
1
10
Stevens, Chad
11
East Valley-Spok
4:19.41
1
11
Demars, Briton
11
Central Valley
4:19.98
1
12
Hauger, Nick
12
Shadle Park
4:21.27
1
13
Fuentes, Antonio
12
Lewis and Clark
4:27.16
1
14
Carpenter, Kevin
12
Colville
4:30.45
1
15
Irvine, Justin
12
West Valley-Yaki
4:34.48
1
16
Vandine, Andrew
11
North Central
4:38.78
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anderson, Tanner
11
North Central
9:05.86
1
10
2
Scott, Kopczynski
11
East Valley-Spok
9:24.19
1
8
3
Andres, Ian
12
Gonzaga Prep
9:24.34
1
6
4
Janke, Justin
10
North Central
9:25.90
1
5
5
Little, Kyler
11
Lake City
9:25.97
1
4
6
Snyder, Andrew
11
Kamiakin
9:30.18
1
3
7
Levora, Sam
12
Sandpoint
9:33.60
1
2
8
Helman, Peter
12
Joel Ferris
9:34.47
1
1
9
Coffman, Ryan
12
Lakeside
9:35.95
1
10
McCormick, Keegan
12
Kamiakin
9:36.43
1
11
Olsen, Hunter
12
St George's
9:37.95
1
12
Schultz, Drew
11
Capital
9:39.18
1
13
Peet, Graham
11
Northwest
9:39.31
1
14
Straus, Jacob
12
Bothell
9:39.84
1
15
Michalofski, Kees von
12
Mt Spokane
9:47.32
1
16
Derline, Isaac
12
Kentridge
9:51.16
1
17
Osborne, Teagan
11
Shadle Park
9:54.00
1
18
Pegram, Colton
11
Central Valley
9:54.50
1
19
Dingfield, Micah
11
Medical Lake
9:55.21
1
20
Lerch, Kyle
12
Cheney
9:55.77
1
21
Weakland, Thomas
9
Asotin
9:57.90
1
22
Irvine, Justin
12
West Valley-Yaki
9:59.12
1
23
Justo, Zach
11
Eisenhower
10:01.89
1
24
Hogan, Peter
10
Bishop Blanchet
10:02.38
1
25
Byrer, Austin
9
Lewiston
10:03.29
1
26
Carlton, Corbin
11
Mead
10:03.76
1
27
Darrah, Mitchell
12
Lakewood
10:04.08
1
28
Pringle, Justin
11
Wenatchee
10:04.92
1
29
Cortez, Juan
12
DeSales
10:07.05
1
30
Barville, Isaac
10
University
10:16.10
1
31
Worthington, Riley
12
Nathan Hale
10:23.67
1
32
Drollinger, Triston
12
Southridge
10:27.21
1
33
Schilter, Levi
11
NW Christian-Lac
10:36.62
1
34
Goodwin, Nick
10
Juanita
10:44.53
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stuffle, Zion
11
Lewiston
14.31
nwi
1
10
2
Johnson, Sam
12
Mead
14.58
nwi
1
8
3
Stich, Andrew
12
Lakewood
14.66
nwi
1
6
4
Lee, Samuel
12
Coeur D'Alene
14.73
nwi
1
5
5
Grady, Terence
12
Kentwood
14.75
nwi
1
4
6
Johnson, Nick
10
Gonzaga Prep
14.82
nwi
1
3
7
Anderson, Bryan
10
Mead
15.08
nwi
1
2
8
Randolph, Antony
11
Kentridge
15.10
nwi
1
1
9
McGowen, Caleb
11
Bethel
15.21
nwi
1
10
Rouser, Garrett
11
Kingston
15.77
nwi
1
Mens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stuffle, Zion
11
Lewiston
38.25
5
10
2
Rouser, Garrett
11
Kingston
38.62
5
8
3
Stich, Andrew
12
Lakewood
39.23
5
6
4
Fowler, Jim
12
Kamiakin
40.49
4
5
5
Anderson, Bryan
10
Mead
40.63
5
4
6
Walker, Trent
12
Ellensburg
41.18
4
3
7
Okamura-Culpeppe, Llante
12
Roosevelt
41.22
4
2
8
Downing, Tristan
11
Riverside
41.23
5
1
9
Lutterloh, Austin
12
Tacoma Baptist
41.29
5
10
Normandia, Reeve
10
Todd Beamer
41.60
4
11
Graham, Thilo
12
Shadle Park
41.80
5
12
Thompson, Pierce
10
Kennedy
41.84
4
13
Thonney, Rob
12
Walla Walla
41.88
3
14
Andrews, Jakobie
11
Joel Ferris
41.93
2
15
Randolph, Antony
11
Kentridge
42.03
4
16
Camlin, Nolan
11
W F West
42.28
3
17
Wilson, Dayzell
11
Bothell
42.30
4
18
Lambera, Melquisedee
12
Eisenhower
42.38
3
19
Nelson, Collin
11
Central Valley
42.45
2
20
Leon, Blake De
11
Wapato
42.47
2
20
Ziller, Joe
11
Kentwood
42.47
3
22
Soelberg, Adam
11
West Valley-Yaki
42.49
3
23
Yale, Brian
11
Southridge
42.77
2
24
Tesfetsion, Dawit
11
Nathan Hale
42.98
5
24
Pena, Elijah
12
Sunnyside
42.98
4
26
Miller, Mackenzie
12
Chewelah
43.02
3
27
Covington, Jake
10
Pasco
43.06
2
28
Mickelson, Grant
12
Hanford
43.07
2
29
Weathers, Jake
11
Auburn Mountainv
43.16
1
30
Lanning, Owen
11
Waitsburg-Presco
43.48
1
31
Aliff, Tanner
11
Bellingham
43.62
1
32
Schwartz, Nathan
12
Sandpoint
43.69
2
33
Casebier, Nathan
10
Juanita
44.06
1
34
Proudfoot, Mike
11
Mt Spokane
44.24
2
35
Pena, Marco
12
Othello
44.30
3
36
Hardgrove, Alex
11
Eastmont
44.45
2
37
Cassady, Collin
11
Lake Stevens
44.59
1
38
Padon, Jack
12
Gonzaga Prep
44.66
1
39
Roberts, Joseph
11
North Central
45.49
1
40
Walker, John
12
Bishop Blanchet
46.56
3
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bell
,
Paladin
,
Semerenk
,
Striblin
Kentwood
42.78
4
10
2
Gauthier
,
Tefft
,
Skinner
,
Kelly
Hanford
42.93
4
8
3
Burt
,
Lawless
,
McGill
,
Moore
Eastmont
42.97
4
6
4
Elmore
,
Campana
,
Secrest
,
Smith
Olympic HS
42.99
4
5
5
Shocks
,
Lubin
,
Normandi
,
McCray
Todd Beamer
43.18
4
4
6
Handcox
,
Gardner
,
Gillin
,
Kinney
Walla Walla
43.19
4
2.50
6
Zane
,
Ealy-Tho
,
Pope
,
Grigg
Southridge
43.19
3
2.50
8
Griffin
,
Courtney
,
Bustad
,
Dickey
Lakewood
43.25
4
1
9
Dorton
,
Singleto
,
Ruiz
,
Bell
Chiawana
43.50
4
9
Herford
,
Morton
,
Duke
,
Herford
West Valley-Spok
43.50
3
11
Gutierre
,
Navejas
,
Fowler
,
Moore
Kamiakin
44.28
2
12
Anderson
,
Norris
,
Johnson
,
Brown
Mead
44.30
2
13
Garrett
,
Tappero
,
Wright
,
Johnson
Medical Lake
44.33
3
14
Daggs
,
Hardaway
,
Causley
,
Robertso
Auburn Mountainv
44.34
1
15
Amano
,
White
,
Doucette
,
Hayes
Bellingham
44.40
4
16
Andrews
,
McLaughl
,
Walch
,
Hopkins
Peninsula
44.47
3
17
Lewis
,
Cook
,
Niehenke
,
Trujillo
Moscow
44.48
2
18
Edwards
,
Mathews
,
Hughes
,
Songcuan
Fife
44.51
2
19
Coard
,
Edwards
,
McGowen
,
Bales
Bethel
44.53
2
20
Best
,
Calveard
,
Khuong
,
Young
Pasco
44.57
1
21
Collins
,
Fitzgera
,
Remingto
,
Harris
Lewis and Clark
44.80
3
22
Waxman
,
Bamis
,
Davis
,
Giannini
Gonzaga Prep
44.82
1
23
Randolph
,
Hunt
,
Punsalan
,
Sires
Kentridge
45.04
1
24
Madrigal
,
Magallan
,
White
,
Pena
Sunnyside
45.05
2
25
Cortes
,
Leon
,
Jacob
,
Hernande
Wapato
45.15
2
26
Otis
,
II
,
Reyes
,
Hubbard
Lake Stevens
45.51
1
27
Eichler
,
Frykgaar
,
Belceto
,
McLaughl
Mt Si
45.82
2
28
Scantlin
,
Sipp
,
Colton
,
Verhelst
Union
46.04
1
29
Corean
,
Claassen
,
Hall
,
Fulfs
Colfax
46.41
1
30
Prior
,
Koerperi
,
Krull
,
Martinez
Asotin
48.16
1
--
Curry
,
Rodrigue
,
Rose
,
Winfrey
Rogers-Spokane
DNF
2
--
Wicks
,
Weigle
,
Edwards
,
Zerba
North Central
DNF
3
--
Hipes
,
Krantz
,
Hyatt
,
Vogel
Mt Spokane
DNF
3
--
Hicks
,
Andrews
,
Kim
,
Coelho
Joel Ferris
DQ
3
--
Bade
,
Sutton
,
Irby
,
Karnes
East Valley-Yak
DQ
3
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Leach
,
Roberts
,
Britschg
,
Tesfetsi
Nathan Hale
3:27.59
4
10
2
Jex
,
Auna
,
McCray
,
Normandi
Todd Beamer
3:28.03
3
8
3
Singleto
,
Wilson
,
Cooper
,
Ruiz
Chiawana
3:28.34
4
6
4
Lindell
,
Moore
,
McGill
,
Ulrich
Eastmont
3:30.07
4
5
5
Goodman
,
Hipes
,
Hyatt
,
Krantz
Mt Spokane
3:30.56
2
4
6
Croson
,
Halligan
,
Sather
,
Powers
Bothell
3:30.59
4
3
7
Bauer
,
George
,
Haubrick
,
Cowan
Kennedy
3:30.65
4
2
8
Rodrigue
,
Brandt-S
,
Christma
,
Lovercam
Wenatchee
3:32.03
2
1
9
Shaw
,
Baxter
,
Jackson
,
Morton
West Valley-Spok
3:32.15
2
10
Downing
,
Taylor
,
Owens
,
Yaws
Riverside
3:32.34
3
11
McMichae
,
Pfaff
,
Cook
,
Kitchens
Hanford
3:32.75
3
12
Semerenk
,
Heinz
,
Paladin
,
Cheema
Kentwood
3:33.03
3
13
Leon
,
Stewart
,
Penaloza
,
Schreibe
Eisenhower
3:33.41
4
14
Leon
,
Reevis
,
Jacob
,
Cortes
Wapato
3:33.62
4
15
Cook
,
Cook
,
Thie
,
Storey
Moscow
3:34.03
4
16
Barrett
,
Rouser
,
Issa
,
Veilleux
Kingston
3:34.10
2
17
Andrews
,
Cossette
,
Kriby
,
Bloom
Joel Ferris
3:34.77
2
18
Walker
,
Duvall
,
Glenn
,
Walker
Ellensburg
3:35.20
2
19
Berlik
,
Sharp
,
Dvorak
,
Stuffle
Lewiston
3:35.68
3
20
Whitehea
,
Cabales
,
Stich
,
Smith
Lakewood
3:36.51
1
21
Hurley
,
Maguire
,
Sayegh
,
Stahl
Bellingham
3:36.53
1
22
Fowler
,
Holle
,
Scrimshe
,
Gutierre
Kamiakin
3:37.57
1
23
McLaughl
,
Stokes
,
Frykgaar
,
Belceto
Mt Si
3:37.98
1
24
Tecca
,
Nelson
,
Anderson
,
Craig
Central Valley
3:38.50
3
25
Sunwold
,
Soelberg
,
Pryor
,
Irvine
West Valley-Yaki
3:38.83
1
26
Scheuer
,
Dondoyan
,
Vogl
,
Pinkelma
Lakeside
3:39.21
1
27
Collins
,
Gillingh
,
Harris
,
Harris
Lewis and Clark
3:41.65
2
28
Sutton
,
Reyna
,
Burton
,
Irby
East Valley-Yak
3:42.74
1
29
Barville
,
Miranne
,
Miranne
,
Simpson
University
3:42.83
2
30
Finney
,
Horton
,
Newby
,
Ross
Lake City
3:45.71
3
--
Petersen
,
Stayrook
,
Yale
,
Ealy-Tho
Southridge
DQ
1
Mens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Britschg
,
Roberts
,
Leach
,
Foerder
Nathan Hale
10:26.06
2
10
2
Cabales
,
Cooper
,
Davis
,
Davis
Lakewood
10:42.14
2
8
3
Wallace
,
Allen
,
Hubbard
,
Mattingl
Lake Stevens
10:43.97
2
6
4
Houston
,
Wolfe
,
Roux
,
Ives
Roosevelt
10:45.84
2
5
5
Cheema
,
Heinz
,
Angus
,
McMeen
Kentwood
10:48.09
2
4
6
Nicholls
,
Pegram
,
Knudsen
,
Shaber
Central Valley
10:51.16
2
3
7
Vargas
,
Smith
,
Benner
,
Mahony
Eisenhower
10:51.36
2
2
8
Brant
,
Sand
,
Medellin
,
Carlton
Mead
10:52.07
2
1
9
Brooks
,
Lafferty
,
Sanchez
,
Fishburn
Kamiakin
10:53.03
2
10
Hutchens
,
Gruber
,
Tindel
,
Smith
University
10:53.83
2
11
Rehm
,
Johnson
,
Dingfiel
,
Dingfiel
Medical Lake
11:02.07
2
12
Christne
,
Roberts
,
Landron
,
Sjoberg
North Central
11:04.54
2
13
Davis
,
Mullener
,
Eastep
,
Williams
Capital
11:04.75
2
14
Freeman
,
Baxter
,
Fix
,
Ovnicek
West Valley-Spok
11:05.63
2
15
Sabo
,
Dvorak
,
Berlik
,
Byrer
Lewiston
11:07.11
1
16
Calder
,
Wilcox
,
Taylor
,
Ferraro
Riverside
11:10.78
1
17
Fuentes
,
Malone
,
Hamilton
,
Kopczyns
Lewis and Clark
11:11.12
1
18
Ruiz-Nav
,
Lindsey
,
Oldenbur
,
Mikkelso
Juanita
11:13.14
1
19
Schrenk
,
Leavitt
,
Cardon
,
Vergara
Selah
11:20.83
1
20
Arteaga
,
Sanchez
,
Guerrero
,
J-Foster
A.C. Davis
11:34.78
1
21
Gillin
,
Callan
,
Anderson
,
Leinwebe
Walla Walla
11:35.27
1
22
Britt
,
Hunsacke
,
Conklin
,
Luber
Wenatchee
11:44.10
1
23
Griffin
,
Larson
,
Rouser
,
Issa
Kingston
11:46.35
1
24
Saenz
,
Sargent
,
Uribe
,
Calveard
Pasco
11:46.82
1
25
Becker
,
Page
,
Vandenbe
,
Sicilia
Mt Spokane
11:55.93
2
26
Jones
,
Brinson-
,
McGrath
,
Johnston
Southridge
12:27.87
1
27
Ballard
,
Gilbert
,
Moore
,
Parsons
Eastmont
12:32.88
1
27
Besherse
,
Azevedo
,
Aranzazu
,
Gonzalez
Othello
12:32.88
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moe, Mitch
12
R A Long
55-05.75
(16.91m)
1
10
2
Grinder, Dallon
12
Hanford
54-09.00
(16.69m)
1
8
3
Jordan, Jonah
12
Mead
53-03.75
(16.25m)
1
6
4
Landers, John
11
Pullman
50-09.25
(15.47m)
1
5
5
Jensen, Trevor
11
Auburn Mountainv
50-04.50
(15.35m)
1
4
6
Obert, Aaron
11
Deer Park
50-00.25
(15.25m)
1
3
7
Hallam-Eames, Winston
12
Nathan Hale
49-01.50
(14.97m)
1
2
8
Bridge, Caleb
11
North Beach
48-11.75
(14.93m)
1
1
9
Bishopp, Stephen
12
Kentridge
48-11.25
(14.92m)
1
10
Buynak, Andrew
12
Deer Park
47-08.00
(14.53m)
1
11
Sarte, Monike
12
Fife
47-03.25
(14.41m)
1
12
Barnwell, Samuel
12
Wenatchee
46-10.00
(14.27m)
1
13
Swearingen, Jacob
11
Asotin
46-05.25
(14.15m)
1
14
Fejerang, Donny
11
Bethel
46-01.75
(14.07m)
1
15
Campbell, Kyle
12
Olympic HS
45-09.50
(13.96m)
1
16
Stintzi, Aaron
11
Central Valley
45-05.75
(13.86m)
1
17
Clayton, Nathan
12
Shadle Park
45-04.50
(13.83m)
1
18
Rose, Colton
11
Moses Lake
45-04.25
(13.82m)
1
19
Glenn, Jason
12
Ellensburg
45-02.50
(13.78m)
1
20
Seher, Peter
12
Post Falls
44-09.50
(13.65m)
1
21
Peterson, Blake
12
Juanita
44-07.50
(13.60m)
1
22
Hayes, Willie
11
Walla Walla
44-01.00
(13.44m)
1
23
Davis, Cameron
11
Mt Si
44-00.00
(13.41m)
1
24
Brewer, Eli
11
Eastmont
43-11.75
(13.40m)
1
25
Whitby, Braiden
11
Connell
43-01.00
(13.13m)
1
25
Riders, Tim
11
Bremerton
43-01.00
(13.13m)
1
27
Morrison, Joseph
11
Kiona Benton
43-00.25
(13.11m)
1
28
Uhlorn, Garett
12
Lewiston
42-11.50
(13.09m)
1
29
Trewett, Parker
11
Hazen
42-06.75
(12.97m)
1
30
Mitchell, Quinn
11
Lake City
42-05.50
(12.94m)
1
31
Lopez, Chris
12
Eisenhower
42-04.50
(12.92m)
1
32
Wyborney, Brett
11
Cheney
42-02.00
(12.85m)
1
33
Hanks, Nick
12
Bellingham
42-01.00
(12.83m)
1
34
Hanson, Braylon
12
Chiawana
42-00.25
(12.81m)
1
35
Roberts, Cole
11
Kamiakin
41-08.50
(12.71m)
1
36
Hussey, Trace
12
University
41-07.75
(12.69m)
1
37
Thrasher, Colton
12
Todd Beamer
41-04.00
(12.60m)
1
38
Wyatt, Riley
11
West Valley-Yaki
40-05.75
(12.34m)
1
39
Jensen, Zach
11
Joel Ferris
40-05.50
(12.33m)
1
40
Payne, Trevor
11
Mt Spokane
39-07.50
(12.08m)
1
--
Danforth, Caleb
12
East Valley-Spok
ND
(--)
1
--
Humann, Micah
12
Lakeside
ND
(--)
1
--
Padilla, Jose
10
Chelan
ND
(--)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grinder, Dallon
12
Hanford
165-09
(50.52m)
1
10
2
Feasline, Logan
11
St Maries
162-04
(49.48m)
1
8
3
Obert, Aaron
11
Deer Park
161-08
(49.28m)
1
6
4
Moe, Mitch
12
R A Long
160-08
(48.97m)
1
5
5
Hallam-Eames, Winston
12
Nathan Hale
160-06
(48.92m)
1
4
6
Bauman, Matthew
12
Post Falls
158-08
(48.36m)
1
3
7
Bridge, Caleb
11
North Beach
154-10
(47.19m)
1
2
8
Laird, Jacob
12
Ephrata
153-11
(46.91m)
1
1
9
Brown, Josh
11
Colfax
146-08
(44.70m)
1
10
Swearingen, Jacob
11
Asotin
140-08
(42.88m)
1
11
Jordan, Jonah
12
Mead
139-04
(42.47m)
1
12
Mitchell, Quinn
11
Lake City
138-11
(42.34m)
1
13
Diamaio-Hart, Devon
10
Mt Spokane
138-07
(42.24m)
1
14
Wenger, Nolan
12
Pullman
138-02
(42.11m)
1
15
Oursland, Austin
12
Kittitas
137-03
(41.83m)
1
16
Grady, Terence
12
Kentwood
135-11
(41.43m)
1
17
Osborne, Joseph
12
Bishop Blanchet
135-07
(41.33m)
1
18
Jimenez, Jose
12
Eisenhower
134-06
(41.00m)
1
19
Glenn, Jason
12
Ellensburg
132-07
(40.41m)
1
20
Chamberlin, Jakob
10
Bellingham
131-05
(40.06m)
1
21
Barnwell, Samuel
12
Wenatchee
131-02
(39.98m)
1
22
Schibig, Andrew
11
Wapato
130-01
(39.65m)
1
23
Nelson, Tristan
12
Lakewood
129-05
(39.45m)
1
24
Clayton, Nathan
12
Shadle Park
129-04
(39.42m)
1
25
Wyatt, Riley
11
West Valley-Yaki
128-08
(39.22m)
1
26
Whitby, Braiden
11
Connell
127-06
(38.86m)
1
27
Smith, Hayden
11
Peninsula
127-05
(38.84m)
1
28
Steach, Trenton
11
Chiawana
125-11
(38.38m)
1
29
Peterson, Blake
12
Juanita
125-09
(38.33m)
1
29
Roberts, Cole
11
Kamiakin
125-09
(38.33m)
1
31
Humann, Micah
12
Lakeside
124-08
(38.00m)
1
32
Fejerang, Donny
11
Bethel
124-02
(37.85m)
1
33
Brewer, Nathan
11
Walla Walla
121-04
(36.98m)
1
34
Schwartz, Asa
12
Chelan
115-11
(35.33m)
1
35
Jensen, Trevor
11
Auburn Mountainv
112-10
(34.39m)
1
36
Wiley, Christopher
12
Prosser
112-03
(34.21m)
1
37
Link, Peter
12
Mt Si
111-03
(33.91m)
1
38
Huguenin, Ryan
12
Eastmont
110-01
(33.55m)
1
39
Robinson, Jacob
12
Joel Ferris
107-02
(32.66m)
1
40
Raebel, Ethan
12
Kennewick
106-09
(32.54m)
1
Mens Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Riojas, Carlos
12
Mt Spokane
190-09
(58.14m)
1
10
2
Hilmes, Luke
12
Mead
186-03
(56.77m)
1
8
3
Lillquist, Jensen
12
Ellensburg
183-09
(56.01m)
1
6
4
Tennancour, Dylan
12
Kennewick
173-02
(52.78m)
1
5
5
Gessler, Colin
11
Central Valley
167-06
(51.05m)
1
4
6
Hough, Kerrigan
11
Gonzaga Prep
167-03
(50.98m)
1
3
7
Stich, Andrew
12
Lakewood
166-06
(50.75m)
1
2
8
Moon, Bryan
12
W F West
164-11
(50.27m)
1
1
9
Baciu, Brian
12
Hanford
162-08
(49.58m)
1
9
Johnson, Bryce
12
Nathan Hale
162-08
(49.58m)
1
11
Cobb, Kolton
11
Columbia-Burbank
160-06
(48.92m)
1
12
Wachtendonk, Jacob
10
Mt Si
159-06
(48.62m)
1
13
Kilcup, Austin
11
Peninsula
158-09
(48.39m)
1
14
Oursland, Austin
12
Kittitas
157-02
(47.90m)
1
15
Luchini, Gullian
12
Mead
156-07
(47.73m)
1
16
Towery, Nick
12
Selah
156-06
(47.70m)
1
17
Beyer, Austin
11
Southridge
155-08
(47.45m)
1
18
Rizin, Vladimir
10
Kiona Benton
153-02
(46.69m)
1
19
Chamberlin, Jakob
10
Bellingham
152-02
(46.38m)
1
20
Wellner, Matt
12
LaSalle
150-09
(45.95m)
1
21
Unland, Kirk
10
Joel Ferris
149-07
(45.59m)
1
22
Martinez, Andrew
11
Eisenhower
148-08
(45.31m)
1
23
Sugg, Dillon
12
Wenatchee
148-02
(45.16m)
1
24
Beal, Jeremy
12
Deer Park
147-01
(44.83m)
1
25
Farmen, Elijah
11
Medical Lake
145-05
(44.32m)
1
25
Granchuckoff, Andrew
10
Walla Walla
145-05
(44.32m)
1
27
Hayes, Sean
12
White River
145-02
(44.25m)
1
28
McKern, Connor
12
Kettle Falls
143-07
(43.76m)
1
29
Patnode, Alex
10
Kentridge
142-00
(43.28m)
1
30
Whitmore, Dirk
12
Asotin
140-10
(42.93m)
1
31
Mentele, Kyle
10
Bishop Blanchet
140-04
(42.77m)
1
32
Adams, Austin
11
Eastmont
139-11
(42.65m)
1
33
Gonzalez, Fabian
10
Sunnyside
137-10
(42.01m)
1
34
Zubek, Troy
12
North Central
137-01
(41.78m)
1
35
Halstensen, Jonathan
12
Tacoma Baptist
136-05
(41.58m)
1
36
Kinney, Kyle
12
Shadle Park
136-03
(41.53m)
1
37
Schweitzer, Joey
11
Colville
135-02
(41.20m)
1
38
Rae, Casey
12
Juanita
132-07
(40.41m)
1
39
Dodson, Cody
12
Rogers-Spokane
117-02
(35.71m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson, Nick
10
Gonzaga Prep
6-04.00
(1.93m)
1
10
2
Sykes, Max
11
Central Valley
6-04.00
(1.93m)
1
8
3
Halligan, Keelan
11
Bothell
6-04.00
(1.93m)
1
5.50
3
Bales, Noah
11
Bethel
6-04.00
(1.93m)
1
5.50
5
McGinnis, Killion
11
Eastmont
6-04.00
(1.93m)
1
4
10
Craig, Ben
10
Central Valley
6-02.00
(1.88m)
1
6
Tranch, Micah
11
Riverside Christ
6-02.00
(1.88m)
1
3
7
Bade, Jeremy
10
East Valley-Spok
6-02.00
(1.88m)
1
2
8
McLean, Macen
12
Mansfield
6-02.00
(1.88m)
1
1
9
Proctor, Jon
12
Mt Si
6-02.00
(1.88m)
1
11
Mauget, Brandon
11
Deer Park
6-00.00
(1.83m)
1
12
Lee, Samuel
12
Coeur D'Alene
5-10.00
(1.78m)
1
12
Floyd, Treyvon
12
Kentwood
5-10.00
(1.78m)
1
12
Pfaff, Daniel
11
Hanford
5-10.00
(1.78m)
1
12
Romm, Porter
11
Columbia-Burbank
5-10.00
(1.78m)
1
12
Gleese, Brandon
12
Shadle Park
5-10.00
(1.78m)
1
12
George, Gabe
11
University
5-10.00
(1.78m)
1
12
Wilson, DeMarco
11
Olympic HS
5-10.00
(1.78m)
1
12
Hampton, Melik
11
Rogers-Spokane
5-10.00
(1.78m)
1
12
Dammarell, Thomas
9
Mead
5-10.00
(1.78m)
1
12
English, Max
10
Kingston
5-10.00
(1.78m)
1
12
Johnson, Tyler
12
Kettle Falls
5-10.00
(1.78m)
1
12
Holle, Tanner
12
Kamiakin
5-10.00
(1.78m)
1
24
Chiang, Sam
11
Pullman
5-08.00
(1.73m)
1
24
Hutchins, Branson
9
Lewis and Clark
5-08.00
(1.73m)
1
--
Siclair, Reed
12
Mt Spokane
NH
(--)
1
--
Ullom, Bennett
12
Eisenhower
NH
(--)
1
--
Brown, Jeremy
12
Moses Lake
NH
(--)
1
--
Ruiz, Cortez
11
Chiawana
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Burt, Brian
12
Eastmont
23-02.00
(7.06m)
nwi
1
10
2
Shocks, Adrian
12
Todd Beamer
23-00.75
(7.03m)
nwi
1
8
3
Kelly, Ben
12
Hanford
22-07.75
(6.90m)
nwi
1
6
4
Stribling, Brandon
11
Kentwood
22-07.50
(6.90m)
nwi
1
5
5
Lewis, Alex
12
Moscow
22-03.00
(6.78m)
nwi
1
4
6
Hicks, Jalen
11
Joel Ferris
22-00.25
(6.71m)
nwi
1
3
7
McLean, Macen
12
Mansfield
21-11.00
(6.68m)
nwi
1
2
8
Bamis, Jack
11
Gonzaga Prep
21-10.00
(6.65m)
nwi
1
1
9
Pena, Elijah
12
Sunnyside
21-07.00
(6.58m)
nwi
1
10
Watkins, Bahari
12
Hazen
21-03.75
(6.50m)
nwi
1
11
Crowell, Ben
12
Moses Lake
20-11.00
(6.38m)
nwi
1
12
Hernandez, Alfredo
12
Wapato
20-10.00
(6.35m)
nwi
1
12
Bustad, Brett
11
Lakewood
20-10.00
(6.35m)
nwi
1
14
Duke, Tevin
10
West Valley-Spok
20-09.75
(6.34m)
nwi
1
15
Bade, Jeremy
10
East Valley-Spok
20-08.50
(6.31m)
nwi
1
16
Gleese, Brandon
12
Shadle Park
20-08.25
(6.31m)
nwi
1
17
Hurley, Tristan
12
Bellingham
20-05.25
(6.23m)
nwi
1
18
Dorton, Dre'Sonte
11
Chiawana
20-03.25
(6.18m)
nwi
1
19
Singleton, Deion
12
Chiawana
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
19
Conner, Tanner
10
Kentridge
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
21
Gartrell, Kirk
12
Riverside Christ
20-02.75
(6.17m)
nwi
1
22
Handcox, Darnell
12
Walla Walla
20-01.50
(6.13m)
nwi
1
23
Ziegler, Brandon
12
R A Long
20-01.25
(6.13m)
nwi
1
23
Harris, T.J.
10
Wenatchee
20-01.25
(6.13m)
nwi
1
25
McWain, Austin
11
Eisenhower
20-00.25
(6.10m)
nwi
1
26
Clift, Hunter
12
Colville
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
27
Barrett, Alexander
10
Kingston
19-07.50
(5.98m)
nwi
1
27
Hughes, Jakob
12
Fife
19-07.50
(5.98m)
nwi
1
29
Jones, Randy
10
Juanita
19-05.75
(5.94m)
nwi
1
30
Tucker, Cameron
10
Central Valley
19-05.00
(5.92m)
nwi
1
31
Gutierrez, Austin
11
Kamiakin
19-03.50
(5.88m)
nwi
1
32
Weigle, Jimmy
12
North Central
19-02.75
(5.86m)
nwi
1
33
Margarsa, Gadisa
12
Nathan Hale
18-11.50
(5.78m)
nwi
1
34
Silva, Miquel
11
Othello
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
34
Dejesus, Roddrick
12
Bremerton
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
36
Best, Ryan
11
Pasco
18-10.75
(5.76m)
nwi
1
37
Tennancour, Dylan
12
Kennewick
18-10.25
(5.75m)
nwi
1
38
Dahlheimer, Anthony
11
Coeur D'Alene
18-07.75
(5.68m)
nwi
1
39
Secrest, Tommy
12
Olympic HS
18-06.75
(5.66m)
nwi
1
40
Shields, Braydon
12
West Valley-Yaki
18-05.50
(5.63m)
nwi
1
41
Robertson, Gavin
10
Auburn Mountainv
18-03.50
(5.58m)
nwi
1
42
Boring, Chris
12
Kettle Falls
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
--
Elswick, Zach
10
Morton White Pas
ND
(--)
nwi
1
--
Schumaker, Mason
12
Lewiston
ND
(--)
nwi
1
--
Bales, Noah
11
Bethel
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Troutt, Isaiah
12
Joel Ferris
45-01.00
(13.74m)
nwi
1
10
2
Hicks, Jalen
11
Joel Ferris
45-00.25
(13.72m)
nwi
1
8
3
Shocks, Adrian
12
Todd Beamer
44-10.75
(13.68m)
nwi
1
6
4
Lewis, Alex
12
Moscow
44-10.50
(13.68m)
nwi
1
5
5
Reyes, Jordan
12
Hanford
44-03.50
(13.50m)
nwi
1
4
6
Singleton, Deion
12
Chiawana
44-00.25
(13.42m)
nwi
1
3
7
Adams, Austin
11
Eastmont
43-10.00
(13.36m)
nwi
1
2
8
Margarsa, Gadisa
12
Nathan Hale
43-02.00
(13.16m)
nwi
1
1
9
Handcox, Darnell
12
Walla Walla
43-01.00
(13.13m)
nwi
1
10
Iwuoha, Timothy
12
Nathan Hale
43-00.50
(13.12m)
nwi
1
11
Casebier, Nathan
10
Juanita
41-11.50
(12.79m)
nwi
1
11
Stribling, Brandon
11
Kentwood
41-11.50
(12.79m)
nwi
1
13
Haile, Amanuel
12
Bishop Blanchet
41-09.25
(12.73m)
nwi
1
14
Moon, Bryan
12
W F West
41-05.50
(12.64m)
nwi
1
15
Scheuer, Luca
12
Lakeside
41-04.75
(12.62m)
nwi
1
16
Croson, Ryan
11
Bothell
41-03.00
(12.57m)
nwi
1
16
Larson, Jack
11
Kingston
41-03.00
(12.57m)
nwi
1
18
Shields, Braydon
12
West Valley-Yaki
41-01.00
(12.52m)
nwi
1
19
Gleese, Brandon
12
Shadle Park
40-10.50
(12.46m)
nwi
1
20
Hurley, Tristan
12
Bellingham
40-10.00
(12.45m)
nwi
1
21
Dejesus, Roddrick
12
Bremerton
40-09.00
(12.42m)
nwi
1
22
Larson, Bradley
11
Clarkston
40-07.50
(12.38m)
nwi
1
23
Grigg, Conner
11
Southridge
40-05.50
(12.33m)
nwi
1
24
Brown, Jeremy
12
Moses Lake
40-05.00
(12.32m)
nwi
1
25
Hernandez, Alfredo
12
Wapato
40-01.00
(12.22m)
nwi
1
26
Wilson, DeMarco
11
Olympic HS
40-00.75
(12.21m)
nwi
1
27
McWain, Austin
11
Eisenhower
40-00.25
(12.20m)
nwi
1
28
Rodriguez, Chris
11
Wenatchee
39-10.75
(12.16m)
nwi
1
29
Strobel, Kameron
9
Colville
39-08.00
(12.09m)
nwi
1
30
Boring, Chris
12
Kettle Falls
39-03.50
(11.98m)
nwi
1
31
Lanning, Owen
11
Waitsburg-Presco
39-01.50
(11.93m)
nwi
1
32
Maxwell, Sawyer
10
Mt Spokane
39-01.00
(11.91m)
nwi
1
33
Saugen, Marcus
12
North Central
39-00.75
(11.91m)
nwi
1
34
Hopkins, Will
12
Peninsula
38-08.25
(11.79m)
nwi
1
35
Scantling, Brooke
10
Union
37-09.00
(11.51m)
nwi
1
36
Prior, Nate
10
Asotin
36-08.00
(11.18m)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Barranco, Braden
12
Mead
14-06.00
(4.42m)
1
10
2
Konrad, J.T.
12
Mt Spokane
14-06.00
(4.42m)
1
8
3
Faughtenberry, Jordan
11
Spanaway Lake
14-06.00
(4.42m)
1
6
4
Shugart, Zach
10
Bishop Blanchet
14-06.00
(4.42m)
1
5
5
Jacque, Korey
12
Mead
14-00.00
(4.27m)
1
4
6
Weiler, Joey
10
R A Long
14-00.00
(4.27m)
1
3
7
Algeier, Brendon
11
West Valley-Spok
14-00.00
(4.27m)
1
2
8
Reid, Chase
11
Lake Stevens
13-06.00
(4.11m)
1
0.33
8
Cummings, Scott
12
Lake City
13-06.00
(4.11m)
1
0.33
8
Rhodes, Preston
12
Timberlake
13-06.00
(4.11m)
1
0.33
9
Barnes, Taylor
10
Bishop Blanchet
13-06.00
(4.11m)
1
9
Coelho, Matthew
11
Joel Ferris
13-06.00
(4.11m)
1
13
Roberts, Conner
10
W F West
13-00.00
(3.96m)
1
13
Brown, Trevor
11
Central Valley
13-00.00
(3.96m)
1
13
Brooks, Cody
11
Hanford
13-00.00
(3.96m)
1
13
Miller, Josh
11
West Valley-Spok
13-00.00
(3.96m)
1
13
Peyser, Colton
12
Selah
13-00.00
(3.96m)
1
13
Philpott, Jake
11
Kentridge
13-00.00
(3.96m)
1
19
Foster, Brad
12
Kentridge
12-06.00
(3.81m)
1
19
Vogl, James
11
Lakeside
12-06.00
(3.81m)
1
19
Kinney, Ian
12
Eisenhower
12-06.00
(3.81m)
1
19
Alexander, Taylor
12
West Valley-Yaki
12-06.00
(3.81m)
1
23
Botten, Baly
10
Mt Si
12-00.00
(3.66m)
1
23
Mosteller, Drake
12
Lakewood
12-00.00
(3.66m)
1
23
Martin, Daniel
12
University
12-00.00
(3.66m)
1
23
Daily, Sam
11
Colfax
12-00.00
(3.66m)
1
27
Martinez, Michael
12
Asotin
11-06.00
(3.51m)
1
27
Clark, Richard
11
R A Long
11-06.00
(3.51m)
1
27
Mata, Jose
11
Southridge
11-06.00
(3.51m)
1
--
Jermyn, Jake
12
Coeur D'Alene
NH
(--)
1
--
Provo, Keegan
11
Auburn Mountainv
NH
(--)
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stavig, Sarah
11
Bothell
12.46
nwi
1
10
2
Tarbert, Rebecca
12
Eastmont
12.47
nwi
1
8
3
Porter, Alyssa
12
Bellingham
12.48
nwi
1
6
4
Heiden, Ellie
12
Kamiakin
12.53
nwi
1
5
5
Silliman, Tierney
11
West Valley-Yaki
12.71
nwi
1
4
6
Lunning, Caylah
12
Moses Lake
12.80
nwi
1
3
7
Neufeld, McKenna
12
Tacoma Baptist
12.83
nwi
1
2
8
Hamlin, Erica
10
Bethel
12.84
nwi
1
1
9
Nkwonta, Angel
10
Pullman
12.90
nwi
1
10
Goetz, Victoria
11
Coeur D'Alene
13.00
nwi
1
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Heiden, Ellie
12
Kamiakin
25.46
-1.6
1
10
2
Stavig, Sarah
11
Bothell
25.78
-1.6
1
8
3
Overland, Alysha
11
Moses Lake
25.93
-1.6
1
6
4
McClure, Nike
12
W F West
25.95
-1.6
1
5
5
Fontenette, Breaunna
12
Bethel
26.19
-1.6
1
4
6
Tarbert, Rebecca
12
Eastmont
26.27
-1.6
1
3
7
Ellis, Olivia
11
Lewis and Clark
26.71
-1.6
1
2
8
Johnson, Peyton
12
Lakeside
26.73
-1.6
1
1
9
Spotser, Chante
11
Todd Beamer
26.83
-1.6
1
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Heiden, Ellie
12
Kamiakin
57.97
4
10
2
Spotser, Chante
11
Todd Beamer
58.00
4
8
3
Pedersen, Ashlee
12
Mt Spokane
58.87
4
6
4
Harewood, Maya
10
Bothell
59.03
4
5
5
Burke, Cecilia
12
Roosevelt
59.21
3
4
6
Fine, Keana
11
Eisenhower
59.23
3
3
7
Bowles, Sophie
10
Bothell
59.31
3
2
8
Jackson, Maya
10
Northwest
59.37
4
1
9
Goetz, Victoria
11
Coeur D'Alene
59.58
1
10
Johnson, Peyton
12
Lakeside
59.81
4
11
Spiekerman, Stephanie
12
Bishop Blanchet
1:00.17c
4
12
Maraghe, Margot
11
Nathan Hale
1:00.31c
3
13
Leland, Kayla
12
Gonzaga Prep
1:00.42c
4
14
Hodges, Mia
11
Bellingham
1:00.83c
3
15
Scott, Bailey
12
Mt Si
1:01.08c
1
16
Omar, Shakila
10
Foster
1:01.44c
2
17
Dean, Megan
10
North Central
1:01.84c
2
18
Henderson, Pamela
12
Pullman
1:02.19c
3
19
Leander, Amari
11
Kentwood
1:02.39c
3
20
Klinkenberg, Abby
12
Kentridge
1:02.47c
2
21
Morgan, Kyla
10
Bethel
1:02.85c
1
22
Herbes, Elizabeth
10
Union
1:02.88c
3
23
Nicholas, Sarah
11
Asotin
1:03.18c
2
24
Baker, Kaelyn
10
Shadle Park
1:03.24c
2
25
Mcsheffrey, Abby
11
NW Christian-Lac
1:03.31c
1
26
Cutler, Mckenna
10
Joel Ferris
1:03.33c
2
27
Guillen, Jeniya
10
Sunnyside
1:03.46c
1
28
Whitcher-Thoman, Danakai
9
Bremerton
1:03.68c
1
29
DeAragon, Lily
12
Sandpoint
1:03.77c
3
30
Deng, Nyakier
11
Kennewick
1:04.19c
1
31
Liebel, Brenna
11
White River
1:04.20c
1
32
Kiehne, Charlotte
12
Hanford
1:04.33c
2
33
Eberhardt, Megan
11
Peninsula
1:05.22c
3
34
Doneen, Sydney
12
Lewis and Clark
1:08.54c
2
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cantine, Sophie
9
Lakeside
2:12.83
3
10
2
Beauchene, Megan
12
Kamiakin
2:14.94
3
8
3
Arlt, Betsy
11
Eastmont
2:18.53
3
6
4
Moon, Emily
11
Kamiakin
2:21.14
3
5
5
Woodward, Rainey
9
Sandpoint
2:21.23
2
4
6
Sydnor, Lindsey
9
Mt Si
2:21.95
2
3
7
Pfaff, Amy
12
Hanford
2:22.11
3
2
8
Taylor, Kari
9
Capital
2:22.14
2
1
9
Ames, Shevaun
12
Lewiston
2:22.69
3
10
Albro, Britney
10
Lakewood
2:23.21
3
11
Lilly, Kate
10
Hazen
2:25.30
3
12
Summer, Star
11
Ellensburg
2:25.76
1
13
Moon, McKenna
9
W F West
2:26.61
2
14
Pomante, Hannah
11
Mt Spokane
2:26.67
3
15
Varnum, Haley
11
Pullman
2:27.05
2
16
Wanke, Kristen
10
North Central
2:27.56
1
17
Shuler, Mikayla
10
Riverside
2:28.16
2
18
Morris, Emma
11
Bishop Blanchet
2:29.30
1
19
Gil, Samantha
12
Eisenhower
2:29.88
1
20
Anderson, Holly
11
Mead
2:29.98
1
21
Guenzel, Berkeley
10
Joel Ferris
2:30.24
2
22
O'Reilly, Katriel
12
Union
2:30.30
2
23
Heflin, Lindsey
11
Clarkston
2:31.25
1
24
Russell, Rylee
12
Southridge
2:31.48
1
25
Keefe, Kaili
10
West Valley-Yaki
2:31.91
2
26
Baird, Dannie
11
Lewis and Clark
2:32.57
3
27
Manning, Sarah
11
Peninsula
2:32.72
2
28
Patten, Gabrielle
10
Kennedy
2:33.66
1
29
Roughan, Megan
12
Moses Lake
2:34.14
2
30
Eggleston, Madeline
12
Asotin
2:34.91
1
31
Arreola, Sheccid
12
East Valley-Spok
2:36.09
1
32
Bonnington, Andrea
12
Chiawana
2:37.01
1
33
Carlin, Tessa
12
Kentwood
2:37.04
3
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ames, Shevaun
12
Lewiston
5:12.42
1
6
2
Ircink, Jessica
11
Lakeside
5:17.15
1
4
3
Woodward, Mikhaela
11
Sandpoint
5:17.43
1
3
4
Hutchison, Madeleine
12
Mt Si
5:18.27
1
2
5
McMeen, Emma
9
Kentwood
5:24.03
1
1
6
Hart, Sarah
10
Hazen
5:24.04
1
7
Risinger, Reanna
9
North Central
5:24.14
1
8
Eggleston, Lucy
11
Asotin
5:25.00
1
9
Hiatt, Danielle
10
Ephrata
5:26.49
1
10
Mason, Ashley
11
Todd Beamer
5:26.50
1
11
Perrins, Jori
12
Kamiakin
5:26.84
1
12
Gomez-Wint, Gabi
11
Shadle Park
5:26.91
1
13
Brown, Josie
11
Coeur D'Alene
5:27.24
1
14
Veldhuisen, Leah
11
Bellingham
5:27.31
1
15
Hansen, Brooke
9
Southridge
5:28.71
1
16
Leinweber, Erika
9
Walla Walla
5:29.01
1
17
Moloney, Ann
11
Gonzaga Prep
5:29.68
1
18
Manning, Sarah
11
Peninsula
5:30.57
1
19
Nelson, Kearan
9
Central Valley
5:33.39
1
20
Wells, Elly
10
Union
5:33.48
1
21
Hall, Keely
9
Lakewood
5:34.05
1
22
Roughan, Megan
12
Moses Lake
5:36.59
1
23
Kimminau, Kiersten
9
NW Christian-Lac
5:37.05
1
24
Endebrock, Makenna
10
Mt Spokane
5:38.65
1
25
Wammock, Haley
9
Eisenhower
5:42.62
1
26
Luth, Sarah
12
Nathan Hale
5:43.88
1
27
Heflin, Lindsey
11
Clarkston
5:45.38
1
28
Newhouse, Justice
9
Prosser
5:46.54
1
29
McDaniel, Natalie
10
Moscow
5:47.79
1
30
Porter, Haley
12
Hanford
5:48.01
1
31
Albrecht, Jenny
12
Eastmont
5:48.60
1
32
Murie, Ashley
12
Wenatchee
5:58.79
1
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beauchene, Megan
12
Kamiakin
5:00.82
1
10
2
Masterson, Andrea
11
Lakeside
5:02.15
1
8
3
Roberts, Annie
12
Kingston
5:10.40
1
6
4
Waskom, Hannah
9
Mt Si
5:11.00
1
5
5
Bester, Briegan
10
Central Valley
5:14.31
1
4
6
Skay, McCall
11
West Valley-Spok
5:15.90
1
3
7
Allaet, Anisa
11
Joel Ferris
5:16.45
1
2
8
Ward, Madison
9
St George's
5:16.88
1
1
9
Cox, Courtney
11
Walla Walla
5:17.29
1
10
Swanson, Hannah
12
Roosevelt
5:18.21
1
11
Aquino, Brittany
10
East Valley-Spok
5:19.18
1
12
Soleim, Nicole
9
Kentwood
5:35.96
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dunnell, Lauren
11
Shadle Park
11:22.03
1
10
2
Mildes, Rebecca
12
Riverside
11:22.70
1
8
3
Schuda, Helen
10
Roosevelt
11:28.34
1
6
4
Delacruz-Gunders, Rebecc
12
Lakeside
11:29.25
1
5
5
Spencer, Stephenie
12
Bothell
11:32.90
1
4
6
Conway, Caitlyn
9
Coeur D'Alene
11:35.98
1
3
7
Kostecka, Micaela
10
Mt Spokane
11:37.84
1
2
8
Woodward, Mikhaela
11
Sandpoint
11:49.91
1
1
9
Evans, McKenzie
12
Union
11:52.97
1
10
Duenich, Moriah
9
Deer Park
11:55.16
1
11
Eggleston, Lucy
11
Asotin
11:59.43
1
12
Mason, Ashley
11
Todd Beamer
12:01.81
1
13
Gwinn, Molly
12
Eastmont
12:03.18
1
14
Kinzel, Amanda
12
Joel Ferris
12:04.82
1
15
Hiatt, Danielle
10
Ephrata
12:08.66
1
16
Ledwith, Gracie
12
Lewis and Clark
12:09.80
1
17
White, Sarah
11
Central Valley
12:15.25
1
18
Brooks, Anna
11
NW Christian-Lac
12:16.06
1
19
Carlson, Cyra
11
Gonzaga Prep
12:18.00
1
20
Colliver, Peighton
10
Mead
12:18.61
1
21
Dickinson, Kylee
10
University
12:18.71
1
22
Corrigan, Kaelah
11
North Central
12:18.91
1
23
Walker, Abby
11
Bellingham
12:22.71
1
24
Combe, Savannah de La
11
Eisenhower
12:23.95
1
25
Stubbers, Katie
11
Moscow
12:25.26
1
26
Hammer, Allison
12
Auburn Mountainv
12:31.04
1
27
Shirey, Jasmine
12
Nathan Hale
12:37.27
1
28
Lewis, Emily
10
West Valley-Yaki
12:41.75
1
29
Brooks, Brittany
12
Kamiakin
12:46.95
1
30
Wegner, Maleeka
11
Medical Lake
12:53.43
1
31
Sowards, Rachel
12
Lakewood
12:56.53
1
32
Charlton, Nicole
12
Kentwood
12:59.18
1
33
Porter, Haley
12
Hanford
13:07.93
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gunnerson, Kaitlyn
11
Coeur D'Alene
15.25
nwi
1
10
2
Corsa, Hannah
12
Roosevelt
15.37
nwi
1
8
3
Schauble, Lindsey
11
Kamiakin
15.38
nwi
1
6
4
Klinkenberg, Lexi
12
Kentridge
15.41
nwi
1
5
5
Schlader, Emilee
11
Lewiston
15.45
nwi
1
4
6
Lane, Bree
12
Southridge
15.48
nwi
1
3
7
Crawford, Jade
12
White River
15.73
nwi
1
2
8
Cartee, Anna
11
Deer Park
15.91
nwi
1
1
9
Mackleit, Bailey
12
Colfax
16.19
nwi
1
10
Gilmore, Cara
11
Chiawana
16.32
nwi
1
Womens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Overland, Alysha
11
Moses Lake
44.97
5
10
2
Svastisalee, Deja
12
North Central
45.60
5
8
3
Klinkenberg, Lexi
12
Kentridge
45.99
5
6
4
Lane, Bree
12
Southridge
46.18
5
5
5
Gunnerson, Kaitlyn
11
Coeur D'Alene
46.41
5
4
6
Schauble, Lindsey
11
Kamiakin
46.93
5
3
7
Heidi, Sowers
9
NW Christian-Lac
47.24
3
2
8
Collins, Katie
12
Lakeside
47.78
4
1
9
Moffat, Madison
11
Ellensburg
48.21
5
10
Ritter, Sidney
11
Shadle Park
48.42
3
11
Brooks, Ashley
10
Tacoma Baptist
48.66
3
12
Arlt, Jordyn
10
Ellensburg
48.68
4
13
Filler, Georgia
11
Moscow
48.77
4
14
Corsa, Hannah
12
Roosevelt
48.88
4
14
Parsons, Sierra
12
Foster
48.88
5
16
Hutchison, Mackenzie
10
Mt Si
48.98
3
17
Wapato, Lindsey
11
Wenatchee
49.04
3
18
Hannan, Arlena
11
Moses Lake
49.22
4
19
Crump, Brielle
10
Central Valley
49.53
1
20
Delcid, Marisol
9
Mt Spokane
49.60
2
20
Seabolt, Nicole
11
Todd Beamer
49.60
3
20
Broersma, Brittney
12
Sunnyside
49.60
4
23
Seaman, Taylor
9
Kingston
49.69
1
24
Gilmore, Cara
11
Chiawana
49.96
4
25
Fischer, Davilynn
11
Gonzaga Prep
50.08
1
26
Mackleit, Bailey
12
Colfax
50.51
3
27
Maldonado, Laura
11
Pasco
50.68
2
28
Sherman, Johanna
12
Cheney
50.74
2
29
Steinke, Livy
12
Bishop Blanchet
50.90
5
30
Flores, Melissa
12
A.C. Davis
50.95
1
31
Gibbons, Colleen
11
Walla Walla
51.13
2
32
Tak, Hannah
10
W F West
51.25
2
33
Pfarr, Sydney
11
Mead
51.44
2
34
Berg, Miranda
11
University
51.53
1
35
Alvestad, Sophia
11
Peninsula
51.87
2
36
Chavez, Bianca
10
Kennewick
51.90
3
37
Waddell, Annie
11
Bellingham
52.03
2
38
Hall, Cascade
10
Eisenhower
52.18
1
39
Cleavenger, Hailey
9
Hanford
52.34
1
40
Meza, Marla
10
A.C. Davis
58.55
2
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Harewood
,
Bowles
,
Stavig
,
Bellusci
Bothell
48.36
4
10
2
Morgan
,
Mack
,
Fontenet
,
Hamlin
Bethel
49.22
4
8
3
Waddell
,
Porter
,
Dyrland
,
Hodges
Bellingham
49.37
4
6
4
Hatchet
,
Behrens
,
Lane
,
Edwards
Southridge
49.83
4
5
5
Maya-Men
,
Carter
,
Brudvik
,
Vasina
Auburn Mountainv
50.25
2
4
6
Brandon
,
Leseberg
,
McQueary
,
Raines
Kamiakin
50.29
4
3
7
Delcid
,
Konrad
,
Pedersen
,
Davis
Mt Spokane
50.32
4
2
8
Grigg
,
Overland
,
Overland
,
Hannan
Moses Lake
50.40
4
1
9
Watson
,
Ransom
,
Heriford
,
Foresha
Bremerton
50.43
2
10
Taylor
,
Thomas
,
Munoz
,
Jones
Kentwood
50.71
2
11
Nelson
,
McClure
,
Moon
,
Tak
W F West
50.83
3
12
Herbel
,
Brown
,
Drynan
,
Maack
Mead
50.99
4
13
Fietz
,
Pringle
,
Morton
,
Michaud
Fife
51.02
2
14
Bruner
,
Shioyama
,
Mutter
,
Garnett
Kennedy
51.06
2
15
Barden
,
Gaulke
,
Quaempts
,
Silliman
West Valley-Yaki
51.23
3
16
Hull
,
Morton
,
Stephens
,
Bayly
Moscow
51.34
3
17
Clements
,
Cutler
,
O'Neill
,
McCurdy
Joel Ferris
51.39
3
18
Crockett
,
Leland
,
Troy
,
Lindsay
Gonzaga Prep
51.47
3
19
Smith
,
Doneen
,
Burg
,
Ellis
Lewis and Clark
51.81
1
20
Belarde
,
Evanger
,
Sanoh
,
Foster
Lake Stevens
52.28
3
21
Maldonad
,
Gibson
,
Cardon
,
Snider
Pasco
52.31
1
22
Gibbons
,
Doyle
,
Moeller
,
Davis
Walla Walla
52.32
2
23
Ristau
,
Webb
,
Nicholas
,
Knight
Asotin
52.36
2
24
Bekker
,
Heuchert
,
Miller
,
Rathbun
Wenatchee
52.50
1
25
Fisher
,
O'Kinsel
,
Storms
,
Ball
Lakewood
52.96
1
26
Harle
,
Fassler
,
Norell
,
Wildman
Prosser
53.03
1
27
Fairbank
,
Martinso
,
Martinso
,
Molina
Deer Park
53.06
3
28
Fine
,
Simpson
,
Hernande
,
Leon
Eisenhower
53.12
1
29
Fomin
,
Turnbow
,
Terry
,
Whiteley
Central Valley
53.15
4
30
Broersma
,
Guillen
,
Linde
,
Maldonad
Sunnyside
53.29
2
31
Love
,
Smith
,
Berg
,
Wicklund
University
53.80
2
32
Mackleit
,
Mellor
,
Warwick
,
Smith
Colfax
53.97
3
33
Rangel
,
Bardwell
,
Monteith
,
Durand
East Valley-Yak
54.29
1
--
Kitselma
,
Cooksley
,
Brooks
,
Neufeld
Tacoma Baptist
DQ
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Brandon
,
Beauchen
,
Moon
,
Heiden
Kamiakin
4:03.86
4
10
2
Svastisa
,
Murphy
,
Dean
,
Everman
North Central
4:06.88
4
8
3
Hurley
,
Hutchiso
,
Scott
,
Sydnor
Mt Si
4:09.46
4
6
4
Cort
,
McCrea
,
Kiehne
,
Pfaff
Hanford
4:11.97
2
5
5
Galloway
,
Varnum
,
Keizur
,
Henderso
Pullman
4:12.53
2
4
6
Copeland
,
Kelly
,
Mason
,
Spotser
Todd Beamer
4:12.79
3
3
7
Johnson
,
Bull
,
Masterso
,
Cantine
Lakeside
4:13.04
4
2
8
Hamlin
,
Morgan
,
Mack
,
Fontenet
Bethel
4:13.70
3
1
9
Brice
,
Voelker
,
Hodges
,
Linton
Bellingham
4:13.98
3
10
Shioyama
,
Patten
,
Mutter
,
Garnett
Kennedy
4:14.13
1
11
Tyler
,
Irons
,
Carlin
,
Leander
Kentwood
4:14.36
2
12
Moffat
,
Casey
,
Summer
,
Arlt
Ellensburg
4:14.38
4
13
Delgado
,
Lilly
,
Hart
,
Milingan
Hazen
4:15.46
2
14
Lane
,
Russell
,
Russell
,
Edwards
Southridge
4:15.48
3
15
Konrad
,
Pomante
,
Pedersen
,
Harris
Mt Spokane
4:16.01
4
16
Shimkus
,
Clark
,
Fisher
,
Albro
Lakewood
4:16.06
1
17
Bester
,
Crump
,
Whybrew
,
Cabiad
Central Valley
4:16.09
4
18
Bryant
,
Ray
,
Elkin
,
Doneen
Lewis and Clark
4:16.74
4
19
Albrecht
,
Arlt
,
Tarbert
,
Boatrigh
Eastmont
4:17.07
2
20
Foresha
,
Whitcher
,
Heriford
,
Lamoureu
Bremerton
4:17.19
1
21
Brown
,
Anderson
,
Anderson
,
Drynan
Mead
4:20.11
3
22
Harle
,
Norell
,
VerMulm
,
Wildman
Prosser
4:20.35
1
23
Allen
,
Holmes
,
Ketcham
,
Flores
A.C. Davis
4:20.40
3
24
Barajas
,
Jimenez
,
Chavez
,
Deng
Kennewick
4:21.93
1
25
Broersma
,
Maldonad
,
Linde
,
Guillen
Sunnyside
4:22.12
1
26
Berg
,
Dickinso
,
Love
,
Lutz
University
4:22.18
1
27
Carter
,
Brudvik
,
Starvero
,
Taylor
Auburn Mountainv
4:23.63
3
28
Fine
,
Tello
,
Gil
,
Pena
Eisenhower
4:24.66
3
29
Davis
,
Miller
,
Arbanas
,
Kimball
Joel Ferris
4:26.75
2
30
Benjamin
,
Roberts
,
Houck
,
Powar
Kingston
4:31.87
1
--
Nelson
,
Tak
,
Moon
,
McClure
W F West
DQ
2
Womens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ford
,
Fomin
,
Nelson
,
Bester
Central Valley
12:51.63
1
10
2
Albrecht
,
Edwards
,
Gwinn
,
Girdler
Eastmont
12:53.50
1
8
3
Glenski
,
Pena
,
Gil
,
Tello
Eisenhower
12:58.41
1
6
4
Ball
,
Story
,
Story
,
Conway
Coeur D'Alene
13:05.03
1
5
5
Wells
,
O'Reilly
,
Evans
,
Herbes
Union
13:09.21
1
4
6
McMeen
,
Tyler
,
Carlin
,
Soleim
Kentwood
13:23.26
1
3
7
Baird
,
Bryant
,
Doneen
,
Ledwith
Lewis and Clark
13:26.22
1
2
8
Eberhard
,
Manning
,
Jones
,
Heineman
Peninsula
13:38.09
1
1
9
Brooks
,
Perrins
,
Lowe
,
Sanchez
Kamiakin
13:39.59
1
10
Walker
,
Galloway
,
Quintani
,
Varnum
Pullman
13:39.90
1
11
Feistner
,
Davidson
,
Willard
,
Hampson
Walla Walla
13:40.40
1
12
Knowles
,
Clark
,
Espinoza
,
Whitehea
Lakewood
13:41.79
1
13
Berg
,
Dickinso
,
Lutz
,
Love
University
13:42.84
1
14
Colliver
,
Anderson
,
Yang
,
Lewis
Mead
13:52.53
1
15
Benjamin
,
Nance
,
Powar
,
Houck
Kingston
14:04.36
1
16
Hambidge
,
West
,
Owens
,
Burchett
Riverside
14:11.69
1
17
Ruther
,
Michaud
,
Carrilo
,
Sawer
Fife
14:13.73
1
18
Schmidt
,
McNair
,
Hammerme
,
Sherman
Cheney
14:14.86
1
19
McCune
,
Penor
,
Callahan
,
Stites
Southridge
14:16.86
1
20
Milner
,
Murie
,
Wood
,
Nygard
Wenatchee
14:32.35
1
21
Arreola
,
Durand
,
Shinpaug
,
Arreola
East Valley-Yak
14:45.04
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McClure, Nike
12
W F West
43-09.00
(13.34m)
1
10
2
Keys, Sabrina
12
North Central
43-01.00
(13.13m)
1
8
3
Bulger, Karen
12
NW Christian-Lac
41-10.50
(12.76m)
1
6
4
Nkwonta, Angel
10
Pullman
40-10.50
(12.46m)
1
5
5
Pittsinger, Karle
12
Chelan
40-10.00
(12.45m)
1
4
6
Toure, Sira
12
Kamiakin
39-03.00
(11.96m)
1
3
7
Reno, Alyssum
12
Kittitas
38-08.50
(11.80m)
1
2
8
Schlader, Emilee
11
Lewiston
37-08.00
(11.48m)
1
1
9
Tonhdavong, Katarina
12
Walla Walla
36-10.00
(11.23m)
1
10
Krouse, Kaitlin
11
Chewelah
36-02.00
(11.02m)
1
11
Lester, Samantha
12
Kennewick
35-06.50
(10.83m)
1
12
Zilkey, Michala
11
Peninsula
35-02.00
(10.72m)
1
13
Jones, Reille
10
Lakewood
34-11.50
(10.66m)
1
14
Barber, Savannah
12
Fife
34-09.00
(10.59m)
1
15
Bingham, Maddie
11
Hanford
34-08.50
(10.58m)
1
16
Perez, Brina
11
West Valley-Yaki
34-07.00
(10.54m)
1
17
Gonzalez, Vanessa
12
Kiona Benton
34-06.50
(10.53m)
1
18
Areta, Siniva
11
Joel Ferris
34-03.50
(10.45m)
1
19
Etten, Katie Van
10
Central Valley
33-10.00
(10.31m)
1
20
LaRue, Samantha
10
Kentwood
33-09.00
(10.29m)
1
21
Brown, Chae
12
Mead
33-05.00
(10.19m)
1
22
Warren, Delaney
9
Mt Spokane
33-04.50
(10.17m)
1
23
Sheer, Nicole
12
Colfax
33-00.00
(10.06m)
1
24
Maughan, Haylee
10
Chiawana
32-11.50
(10.05m)
1
25
Green, Jane
11
Bishop Blanchet
32-06.00
(9.91m)
1
26
McGlothlen, Rachel
10
West Valley-Spok
32-05.00
(9.88m)
1
27
Homer, Aiyana
12
Kentridge
32-02.00
(9.80m)
1
28
Loop, Piper
12
Asotin
32-01.00
(9.78m)
1
29
Bush, Rachel
11
Eisenhower
31-11.00
(9.73m)
1
30
Greve, Rachel
12
Auburn Mountainv
31-09.50
(9.69m)
1
31
Yates, Salome
12
East Valley-Spok
31-07.00
(9.63m)
1
31
Jackson, Savannah
11
Eastmont
31-07.00
(9.63m)
1
33
Sitton, Mikaela
10
Ellensburg
30-08.50
(9.36m)
1
34
Combs, Mashayla
12
Rogers-Spokane
30-07.50
(9.33m)
1
35
Estes, Samantha
11
Pasco
30-05.00
(9.27m)
1
36
Brooks, Karli
11
Colville
30-02.00
(9.19m)
1
37
Leonard, Sydney
12
Mt Si
29-10.00
(9.09m)
1
38
Clemenson, Tia
10
University
29-06.50
(9.00m)
1
39
Eppich, Karigan
12
Connell
29-01.00
(8.86m)
1
40
Parrish, Emily
12
Olympic HS
28-08.00
(8.74m)
1
41
Zeitler, Sara
12
Tacoma Baptist
28-07.00
(8.71m)
1
42
Ybarra, Kourtney
9
Shadle Park
28-03.00
(8.61m)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grandemange, Elisa
12
Kamiakin
142-06
(43.43m)
1
10
2
Lester, Samantha
12
Kennewick
139-01
(42.39m)
1
8
3
Zilkey, Michala
11
Peninsula
135-09
(41.38m)
1
6
4
Allred, Elisha
12
East Valley-Spok
131-07
(40.11m)
1
5
5
Tonhdavong, Katarina
12
Walla Walla
131-04
(40.03m)
1
4
6
Toure, Sira
12
Kamiakin
127-04
(38.81m)
1
3
7
Krouse, Kaitlin
11
Chewelah
126-05
(38.53m)
1
2
8
Tensley, Joselynn
10
Central Valley
124-00
(37.80m)
1
1
9
Loop, Piper
12
Asotin
121-05
(37.01m)
1
10
Doepker, Madison
11
Walla Walla
120-05
(36.70m)
1
11
Golden, Haley
11
Hanford
113-02
(34.49m)
1
12
Roberson, Zoe
10
Eisenhower
110-04
(33.63m)
1
13
Morton, Courtney
9
Fife
109-10
(33.48m)
1
14
Vanorman, Jessica
12
Gonzaga Prep
108-02
(32.97m)
1
15
Block, Larrisa
12
Lakewood
106-04
(32.41m)
1
16
Keys, Sabrina
12
North Central
104-07
(31.88m)
1
17
Areta, Siniva
11
Joel Ferris
104-02
(31.75m)
1
18
Whitcomb, Kassie
12
Lake City
102-00
(31.09m)
1
19
Sitton, Mikaela
10
Ellensburg
101-03
(30.86m)
1
20
Sanchez, Christina
12
Mead
100-04
(30.58m)
1
21
Hunter, Jacqlyn
12
Kittitas
100-00
(30.48m)
1
22
Brown, Kylie
12
Colville
99-11
(30.45m)
1
23
Buchanan, Taylor Dewey-
12
Rogers-Spokane
96-10
(29.51m)
1
24
McDaniel, Rachel
12
Lake Stevens
96-06
(29.41m)
1
25
Gonzalez, Vanessa
12
Kiona Benton
93-11
(28.63m)
1
26
Johnson, Sasha
12
Cheney
93-07
(28.52m)
1
27
Harding, Neely
10
University
93-03
(28.42m)
1
28
Atkinson, Megan
12
West Valley-Yaki
92-08
(28.24m)
1
29
Sheer, Nicole
12
Colfax
92-01
(28.07m)
1
30
Rosario, Lexie Del
12
Lewis and Clark
89-02
(27.18m)
1
31
Castellanos, Alexa
11
Pasco
86-00
(26.21m)
1
32
Pulido, Cindy
12
East Valley-Spok
85-06
(26.06m)
1
33
Smathers, Brianna
11
Pullman
84-01
(25.63m)
1
34
Brevick, Sara
11
Mt Si
83-08
(25.50m)
1
35
Zeitler, Sara
12
Tacoma Baptist
83-06
(25.45m)
1
36
Johnson, Elly
9
Moses Lake
82-08
(25.20m)
1
37
Homer, Aiyana
12
Kentridge
77-00
(23.47m)
1
38
Warren, Delaney
9
Mt Spokane
73-09
(22.48m)
1
--
Pittsinger, Karle
12
Chelan
ND
(--)
1
Womens Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bulger, Karen
12
NW Christian-Lac
146-05
(44.63m)
1
10
2
Miller, Anna
11
West Valley-Yaki
132-08
(40.44m)
1
8
3
Sirmon, Madelyn
11
Walla Walla
132-00
(40.23m)
1
6
4
Grandemange, Elisa
12
Kamiakin
130-00
(39.62m)
1
5
5
Ovall, Riley
9
Mt Si
128-03
(39.09m)
1
4
6
Pease, Kinsey
12
Cheney
126-00
(38.40m)
1
3
7
Gilbert, Kiki
11
Kentridge
124-08
(38.00m)
1
2
8
Avalos, Deanna
12
LaSalle
124-03
(37.87m)
1
1
9
Allred, Elisha
12
East Valley-Spok
124-03
(37.87m)
1
10
Perez, Brina
11
West Valley-Yaki
123-04
(37.59m)
1
11
Mooney, Megan
12
Nathan Hale
122-03
(37.26m)
1
12
Lombard-Chappell, Sayana
12
Lindbergh
121-10
(37.13m)
1
13
Airoldi, Paris
12
Southridge
117-09
(35.89m)
1
14
Nobbs, Nicole
11
Riverside Christ
116-01
(35.38m)
1
15
Doepker, Madison
11
Walla Walla
114-08
(34.95m)
1
16
Kaiser, Paityn
11
Lake Stevens
111-03
(33.91m)
1
17
Wilder, Morgan
12
Kennewick
110-01
(33.55m)
1
18
Barber, Savannah
12
Fife
109-10
(33.48m)
1
19
Kinder, Koreejo
10
Mead
108-00
(32.92m)
1
20
Miller, Amanda
12
Kamiakin
107-09
(32.84m)
1
21
Greve, Rachel
12
Auburn Mountainv
105-07
(32.18m)
1
22
Eppich, Karigan
12
Connell
105-06
(32.16m)
1
23
Smith, Emma
12
Gonzaga Prep
104-05
(31.83m)
1
24
Jacobus, Maria
10
Eastmont
103-04
(31.50m)
1
25
Elmore, Brayana
12
Olympic HS
102-09
(31.32m)
1
26
Hanisch, Erica
11
Peninsula
102-00
(31.09m)
1
27
Williams, Talea
10
Lewis and Clark
99-01
(30.20m)
1
28
Hunter, Kristin
12
Rogers-Spokane
96-05
(29.39m)
1
29
Reno, Alyssum
12
Kittitas
96-04
(29.36m)
1
30
Williams, Sheila
10
Bishop Blanchet
93-10
(28.60m)
1
31
Rader, Emily
12
Wenatchee
92-10
(28.30m)
1
32
Fitzgerald, Chrissy
9
Joel Ferris
92-02
(28.09m)
1
33
Calhoon, Vanessa
10
Chewelah
91-06
(27.89m)
1
34
Bennie, Nicole
11
Shadle Park
90-02
(27.48m)
1
35
Grigg, Kayla
12
Moses Lake
89-05
(27.25m)
1
36
Stocker, McKenna
11
Central Valley
89-04
(27.23m)
1
37
Houck, Tova
12
Kingston
89-03
(27.20m)
1
38
Harding, Neely
10
University
88-01
(26.85m)
1
39
Lofgren, McKenzie
12
W F West
86-00
(26.21m)
1
40
Perkins, Jaaskela
11
Chiawana
85-05
(26.04m)
1
41
Styrlund, Kelsie
12
Bremerton
84-10
(25.86m)
1
42
Ketcham, Sophie
12
A.C. Davis
79-09
(24.31m)
1
43
Smathers, Brianna
11
Pullman
75-10
(23.11m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
White, Tierra
12
Rogers-Spokane
5-04.00
(1.63m)
1
10
2
Wujek, Allison
12
DeSales
5-04.00
(1.63m)
1
8
3
Stapleton, Andrea
11
Kamiakin
5-04.00
(1.63m)
1
6
11
Crawford, Jade
12
White River
5-00.00
(1.52m)
1
4
Koon, Selina
12
Moses Lake
5-00.00
(1.52m)
1
4
4
Fontenette, Breaunna
12
Bethel
5-00.00
(1.52m)
1
4
4
Cai, Scout
10
Colfax
5-00.00
(1.52m)
1
4
7
Rankin, Alex
12
East Valley-Spok
5-00.00
(1.52m)
1
1.50
7
Thompson, Paige
12
Southridge
5-00.00
(1.52m)
1
1.50
9
Douglass, Mayson
12
Mead
5-00.00
(1.52m)
1
9
Moon, McKenna
9
W F West
5-00.00
(1.52m)
1
12
Luu, Tora
10
Colville
4-10.00
(1.47m)
1
12
Parsons, Sierra
12
Foster
4-10.00
(1.47m)
1
12
Brendemuhl, Nicole
12
Bothell
4-10.00
(1.47m)
1
12
Rowley, Monica
12
Hanford
4-10.00
(1.47m)
1
12
Janney, Olivia
12
Eastmont
4-10.00
(1.47m)
1
12
Kantner, Shelby
12
Joel Ferris
4-10.00
(1.47m)
1
18
Smith, Janice
12
Lewis and Clark
4-08.00
(1.42m)
1
18
Elmore, Brayana
12
Olympic HS
4-08.00
(1.42m)
1
18
Chandler, Amber
10
Wenatchee
4-08.00
(1.42m)
1
18
Meyer, Ashley
10
West Valley-Spok
4-08.00
(1.42m)
1
18
Lilly, Michelle
10
Hazen
4-08.00
(1.42m)
1
18
Wilder, Morgan
12
Kennewick
4-08.00
(1.42m)
1
18
Wichterman, Bridgette
12
Ellensburg
4-08.00
(1.42m)
1
18
Holmes, Ryane
11
A.C. Davis
4-08.00
(1.42m)
1
18
Ames, Shevaun
12
Lewiston
4-08.00
(1.42m)
1
18
Woke, Brittany
10
Kentwood
4-08.00
(1.42m)
1
18
Reed, Jordyn
11
Central Valley
4-08.00
(1.42m)
1
29
Taylor, Maddie
12
Auburn Mountainv
4-06.00
(1.37m)
1
29
Smith, Mary
10
Gonzaga Prep
4-06.00
(1.37m)
1
--
Nelson, Addy
12
R A Long
NH
(--)
1
--
Marty, Laura
10
Bishop Blanchet
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Konynenbelt, Amanda
12
Shadle Park
17-08.50
(5.40m)
nwi
1
10
2
Toeaina, Sarah
12
Kentwood
17-06.75
(5.35m)
nwi
1
8
3
Behrens, Makenna
10
Southridge
17-06.25
(5.34m)
nwi
1
6
4
Lunning, Caylah
12
Moses Lake
17-05.75
(5.33m)
nwi
1
5
5
Ralstin, Megan
12
Lewiston
17-05.25
(5.31m)
nwi
1
4
6
Schauble, Lindsey
11
Kamiakin
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
3
7
Wichterman, Bridgette
12
Ellensburg
17-02.25
(5.24m)
nwi
1
2
8
Koon, Selina
12
Moses Lake
17-00.75
(5.20m)
nwi
1
1
9
McCurdy, Maegan
11
Joel Ferris
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
10
McCorkle, Morgan
9
Olympic HS
16-06.75
(5.05m)
nwi
1
11
Hurley, Karlie
11
Mt Si
16-05.75
(5.02m)
nwi
1
12
Wahl, Lani
12
Sandpoint
16-02.50
(4.94m)
nwi
1
13
Gilmore, Cara
11
Chiawana
16-00.50
(4.89m)
nwi
1
14
Cardon, Angela
10
Pasco
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
15
Henling, Molly
10
Bishop Blanchet
15-11.25
(4.86m)
nwi
1
15
Sealby, Alissa
11
Wenatchee
15-11.25
(4.86m)
nwi
1
17
Hickey, Tabby
11
Wapato
15-10.75
(4.85m)
nwi
1
18
Lin, Joyce
12
Kentridge
15-10.50
(4.84m)
nwi
1
19
Keizur, Erin
12
Pullman
15-10.00
(4.83m)
nwi
1
20
Butler, Dominique
12
Lewis and Clark
15-09.50
(4.81m)
nwi
1
21
Vasina, Viktoriya
12
Auburn Mountainv
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
22
Sirmon, Madelyn
11
Walla Walla
15-06.75
(4.74m)
nwi
1
23
Weiler, Abby
10
R A Long
15-05.75
(4.72m)
nwi
1
24
Khounphixay, Marisa
12
Lake Stevens
15-04.25
(4.68m)
nwi
1
25
Davis, Arizona
11
Mt Spokane
15-00.25
(4.58m)
nwi
1
25
Kelly, Jordyn
12
Kiona Benton
15-00.25
(4.58m)
nwi
1
27
Kelly, Briawna
9
Todd Beamer
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
28
Storms, Taylor
10
Lakewood
14-11.25
(4.55m)
nwi
1
29
Herbel, Holly
11
Mead
14-10.50
(4.53m)
nwi
1
30
Haakenson, Hailey
10
Coeur D'Alene
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
31
Top, Brittany Vander
10
Hanford
14-09.75
(4.51m)
nwi
1
32
Rauer, Jordyn
10
West Valley-Spok
14-09.00
(4.50m)
nwi
1
33
Cooksley, Jane
10
Tacoma Baptist
14-05.75
(4.41m)
nwi
1
34
Upmeyer, Breaunna
10
University
14-04.75
(4.39m)
nwi
1
35
Mutter, Natalie
11
Kennedy
14-02.50
(4.33m)
nwi
1
36
Chavez, Bianca
10
Kennewick
14-00.25
(4.27m)
nwi
1
--
Mack, Meosha
11
Bethel
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Murphy, Megan
12
North Central
37-03.50
(11.37m)
nwi
1
10
2
Toeaina, Sarah
12
Kentwood
36-11.25
(11.26m)
nwi
1
8
3
Ralstin, Megan
12
Lewiston
36-03.00
(11.05m)
nwi
1
6
4
Mack, Meosha
11
Bethel
36-01.25
(11.00m)
nwi
1
5
5
Stapleton, Andrea
11
Kamiakin
35-11.00
(10.95m)
nwi
1
4
6
Widmyer, Kasey
12
Lake City
35-09.50
(10.91m)
nwi
1
3
7
Kantner, Shelby
12
Joel Ferris
35-06.25
(10.83m)
nwi
1
2
8
Butler, Dominique
12
Lewis and Clark
35-05.00
(10.80m)
nwi
1
1
9
Cardon, Angela
10
Pasco
35-05.00
(10.80m)
nwi
1
10
Konynenbelt, Amanda
12
Shadle Park
35-04.25
(10.78m)
nwi
1
11
Schlosser, Jenna
11
Mead
34-02.00
(10.41m)
nwi
1
12
Wichterman, Bridgette
12
Ellensburg
33-10.75
(10.33m)
nwi
1
13
Hickey, Tabby
11
Wapato
33-08.75
(10.28m)
nwi
1
14
Doyle, Miranda
11
Walla Walla
33-07.75
(10.26m)
nwi
1
15
Sealby, Alissa
11
Wenatchee
33-07.00
(10.24m)
nwi
1
15
Vasina, Viktoriya
12
Auburn Mountainv
33-07.00
(10.24m)
nwi
1
17
Upton, Alexandra
12
Southridge
33-05.00
(10.19m)
nwi
1
18
Morton, Kylianne
11
Fife
33-04.75
(10.18m)
nwi
1
19
Davis, Arizona
11
Mt Spokane
33-04.00
(10.16m)
nwi
1
20
Koon, Selina
12
Moses Lake
32-11.75
(10.05m)
nwi
1
21
Crawford, Jade
12
White River
32-09.00
(9.98m)
nwi
1
21
Haertling, Sarah
10
Chiawana
32-09.00
(9.98m)
nwi
1
23
Henling, Molly
10
Bishop Blanchet
32-07.25
(9.94m)
nwi
1
24
Luu, Tora
10
Colville
32-06.00
(9.91m)
nwi
1
25
Johnson, Sara
10
LaSalle
32-05.75
(9.90m)
nwi
1
26
Copeland, Reed
11
Todd Beamer
32-05.50
(9.89m)
nwi
1
27
Miller, Kaeleanya
12
Kennewick
32-02.00
(9.80m)
nwi
1
28
Anderson, Kim
9
West Valley-Spok
31-08.75
(9.67m)
nwi
1
29
Shioyama, Amanda
12
Kennedy
31-04.25
(9.56m)
nwi
1
30
Kindlund, Ellie
12
Bellingham
30-11.00
(9.42m)
nwi
1
31
Khounphixay, Marisa
12
Lake Stevens
30-10.75
(9.42m)
nwi
1
32
Wahl, Lani
12
Sandpoint
30-01.00
(9.17m)
nwi
1
33
Faubion, Emma
12
West Valley-Yaki
30-00.75
(9.16m)
nwi
1
34
Whitsett, Sophia
11
Central Valley
29-09.25
(9.07m)
nwi
1
35
Haakenson, Hailey
10
Coeur D'Alene
29-08.50
(9.06m)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weiler, Abby
10
R A Long
12-00.00
(3.66m)
1
10
2
Jacka, Carrie
11
Mead
11-06.00
(3.51m)
1
8
3
Berry, Marissa
11
Southridge
11-00.00
(3.35m)
1
6
4
Raines, Samantha
11
Kamiakin
11-00.00
(3.35m)
1
5
5
Peoples, Rebecca
11
Bothell
10-06.00
(3.20m)
1
4
6
Streich, Serena
12
West Valley-Yaki
10-03.00
(3.12m)
1
3
7
Otholt, Hayley
12
Joel Ferris
10-03.00
(3.12m)
1
2
13
Lin, Joyce
12
Kentridge
9-06.00
(2.90m)
1
13
Reichlinger, Lizzy
11
Kentlake
9-06.00
(2.90m)
1
8
Brandon, Danielle
12
Kamiakin
9-06.00
(2.90m)
1
0.20
8
Burkhardt, Allyson
12
Mead
9-06.00
(2.90m)
1
0.20
8
Carbon, Heather
10
Moses Lake
9-06.00
(2.90m)
1
0.20
8
Craig, Hannah
12
Eastmont
9-06.00
(2.90m)
1
0.20
8
Kindlund, Ellie
12
Bellingham
9-06.00
(2.90m)
1
0.20
15
Smith, Jade
11
Pasco
9-00.00
(2.74m)
1
15
Dickenson, Shannon
10
Hazen
9-00.00
(2.74m)
1
15
Shimkus, Morgan
10
Lakewood
9-00.00
(2.74m)
1
15
Davis, Mikaelyn
11
Mt Si
9-00.00
(2.74m)
1
15
Cramer, Natalie
12
Hanford
9-00.00
(2.74m)
1
20
Chanthaphone, Emily
11
Foster
8-06.00
(2.59m)
1
20
Ferris, Shelby
12
Mt Spokane
8-06.00
(2.59m)
1
--
Bradley, Jamie
11
Cheney
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#high-school
#track
#field
#pasco-invitational
More news
2014 Results - Washington WIAA Outdoor State Championships
2013 Results - Washington WIAA Cross Country State Championships
111 shares:
Pasco Invitational
,
Academy Northwest/family Academy Track & Field and Cross Country - Seattle, Washington
,
Asotin Jr Sr High Track & Field and Cross Country - Asotin, Washington
,
Auburn Mountainview High School Track & Field and Cross Country - Auburn, Washington
view all
0
likes:
Supanchick
view all
0
comment(s)
History for Riverside High School Track & Field and Cross Country - Chattaroy, Washington
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2021
1
2015
1
12
2014
2
3
2013
2
6
2012
2
4
2011
2
2
2010
2
2009
2
2
Show 5 more
Hashtags
#high-school
#track
#field
#pasco-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!